fbpx
Skontaktuj się z nami
Obserwuj nas

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu makijażu permanentnego

Ciąża
Ciąża jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu z wielu powodów. Najważniejszym z nich jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Podczas zabiegu używa się preparatów znieczulających, barwników, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo płodu.

Okres laktacji
Odradza się w tym czasie wykonywania zabiegu

Infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
Jeśli jesteś chora, masz infekcję wirusową lub bakteryjną wówczas przełóżmy wizytę, organizm podczas choroby wytwarza przeciwciała i efekt zabiegu może nie być zadowalający

Cukrzyca
Jeśli chorujesz na cukrzycę powiedz mi o tym. Zabieg można wykonać dopiero wtedy, gdy uzyskasz pozytywną opinię lekarza, który stwierdzi stabilny stan choroby i pozwoli na zabieg.

Odżywki na porost rzęs i brwi
Używasz odżywek do rzęs? Należy je odstawić na okres minimum 6-12 tygodni przed zabiegiem pigmentacji oka. To bardzo ważne! Dopiero potem możesz wykonać makijaż permanentny.

Sztuczne rzęsy
Sztuczne rzęsy należy usunąć zanim zapiszesz się na zabieg makijażu permanentnego ponieważ uniemożliwiają wykonanie zabiegu makijażu permanentnego oczu.

Botox
Należy odczekać 2 tygodnie po ostrzykiwaniu twarzy Botoxem by wykonać makijaż permanentny.
Zabiegi laserowe na twarz
Nie prędzej niż 4 tygodnie po zabiegu laserem.

Wypełnione usta kwasem hialuronowym
Zabieg makijażu permanentnego ust można wykonać po upływie 4 tygodni od wypełniania ust.

Wykonanie liftingu twarzy oraz plastyki powiek (na okres krótszy niż 6 miesięcy przed pigmentacją)

Choroby nowotworowe
Zabieg wykonywany jest po konsultacji i pozytywnej opinii lekarza. Należy mieć ustabilizowane wyniki badań krwi.

Leki rozrzedzające krew
Poinformuj mnie o przyjmowanych lekach. Jeśli przyjmujesz leki upewnij się czy nie działają przeciwzakrzepowo i nie rozrzedzają krwi (nawet takie jak aspiryna czy polopiryna)

Leki sterydowe oraz retinoidy
Stosowanie leków sterydowych oraz retinoidów (np.izotretynoiny, którą zawiera m.in lek Roaccutane i Izotek) jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Dotyczy to zarówno maści sterydowych jak i leków stosowanych wewnętrznie. Naskórek po lekach jest bardzo cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone. Zależy nam na Twoim zdrowiu i bezpieczeństwie, dlatego poinformuj nas o stosowanych przez Ciebie lekach.

Alergia
Jeżeli masz alergię na metale ciężkie, kosmetyki lub hennę – zapisz się na próbę uczuleniową

Pozostałe: reumatoidalne zapalenie stawów, częste incydenty zapalenia spojówek (makijaż permanentny oczu), przebyte choroby gałki ocznej, bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalnie skóry, alergie, liszaj płaski, trądzik ropowiczy,wybroczyny skórne, pokrzywka, wypryski, epilepsja tendencja rodzinna do odwarstwiania siatkówki, niska krzepliwość krwi, nieustabilizowana choroba tarczycy, hemofilia, uczulenie na lidokainę