fbpx
Skontaktuj się z nami
Obserwuj nas

Zalecenia po zabiegu makijażu permanentnego

Bezpośrednio po zabiegu makijaż jest ciemniejszy niż będzie w rzeczywistości- kolor blednie około 40% do 70% już tydzień od zabiegu. Właściwy efekt widoczny będzie po 30 dniach, do tego czasu kolor się stabilizuje. Po około 3-4 dniach od wykonania zabiegu pojawiają się mikrostrupki, które powinny złuszczyć się w naturalny sposób; nie należy ich drapać i mechanicznie usuwać. W okresie gojenia występuje uczucie nadmiernego ściągania i suchości skóry – jest to normalna reakcja.

Dla pełnego efektu makijażu permanentnego dopigmentowanie należy wykonać w okresie od 4 do 6 tyg. Jest to ważne by uzyskać w pełni satysfakcjonujący piękny efekt końcowy. Innym czynnikiem mającym wpływ na końcowy wygląd makijażu permanentnego jest jego odpowiednia pielęgnacja po zabiegu  o której opowiem Ci szczegółowo na spotkaniu w naszym gabinecie. Niestosowanie się od zaleceń dotyczących pielęgnacji po zabiegu ma niekorzystny wpływ na proces gojenia oraz intensywność przyjęcia się barwnika.

Po zabiegu przez okres 2 tyg. nie należy opalać się w solarium ani korzystać z basenu oraz sauny, brwi według najnowszych zaleceń pielęgnujemy na sucho, a usta nawilżamy odpowiednimi preparatami i pamiętamy o stosowaniu leku przeciwwirusowego do 3 dni po zabiegu pigmentacji ust. Skórę należy chronić przed promieniowaniem słonecznym do momentu całkowitego wygojeniapigmentowanych miejsc. Należy unikać stosowania mocnych peelingów oraz zabiegów silnie złuszczających w miejscach gdzie został wykonany makijaż.

Przez okres 1 tyg nie należy się malować kosmetykami kolorowymi w obszarze pigmentacji oraz nie zleca się stosowania kremów, toników, płynów micelarnych, nakładać na nie henny i nawilżać.

Jednym z zaleceń jest ograniczenie aktywności fizycznej przez okres około tygodnia od wykonania zabiegu.

Przez 1 dobę należy wystrzegać się spożywania alkoholu, ostrych potraw oraz napojów zawierających kofeinę.

Na czym polega zabieg wykonania makijażu permanentnego?
Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu w głąb warstw naskórka odpowiedniego pigmentu w celu uwydatnienia naturalnej urody czy niwelowania niedoskonałości.

Dlaczego makijaż permanentny?
Makijaż permanentny wykonywany jest najczęściej przez kobiety (ale także coraz częściej przez mężczyzn) w celu poprawy wyglądu. Szczególnie w obecnych czasach usługa skierowana jest dla osób którym brakuje czasu, w celach estetycznych dla podkreślenia urody, a także w celu zakamuflowania mankamentów urody.

Dla kogo makijaż permanentny ?
Poza podkreśleniem walorów estetycznych często na zabieg w moim gabinecie decydują się osoby które nie potrafią lub nie lubią się malować, noszące okulary, o nieregularnym kształcie brwi, ust, po chemioterapii, które utraciły włosy (brwi), sportowcy i osoby uprawiające aktywnie sport, osoby o asymetrycznych twarzach w celu poprawy asymetrii.